Svět plážového volejbalu

Dnes si na našem hřišti zahrálo 307 hráčů, z toho 14 je stále ve hře.

Kolocová se Slukovou zvítězily na turnaji v Ládví

19. 5. 2014, autor: Jana Kolouchová

Favoritky Kolocová se Slukovou zvítězily na prvním domácím turnaji a chystají se na Prague Open

Seriál beachvolejbalových turnajů pod názvem Staropramen Cool Český pohár mužů a žen odstartoval tento víkend 17. a 18. května v Praze na Ládví. Účast domácí, ale i světové špičky zajistila nejen celková dotace 100.000 Kč, ale hlavně ženským týmům se tak naskytla možnost doladit formu těsně před turnajem světové série Prague Open, který začíná na Štvanici již tuto středu.

vitezky-zeny-nahled

Celý turnaj byl provázen velmi špatným počasím a bylo třeba velké statečnosti a výdrže nejen hráčů, ale i diváků. Turnaje se účastnila celá česká špička a všichni se těšili především na české jedničky Kolocovou se Slukovou a na souboje mladé dvojice Kufa, Hadrava proti Kubalovi s Dumkem, který ale byl zdravotně indisponován a pro tento turnaj ho nahradil Martin Lébl.

under-armour-rk-01

Do finále ženského pavouka prošly bez zaváhání favoritky Kolocová se Slukovou, kde ale proti zkušeným Háječkové s Novákovou nepůsobily již tak suveréním dojmem. V prvních dvou setech byla k vidění naprosto vyrovnaná partie, kdy se skóre posouvalo o jeden, maximálně o dva body, na jednu nebo druhou stranu. První set vyhrály Háječková s Novákovou 25:23, ve druhém setu ještě vedly 18:14, ale Kolocová se Slukovou dotáhly na 18:18 a závěrečným blokem Markéty vyhrály 22:20. V tie-breaku již byla znát hlavně fyzická převaha mladších Kolocové se Slukovou, které si držely od začátku čtyřbodový náskok a po posledním balónu, který mířil od soupeřek do autu, zvítězily 15: 7 a 2:1 na sety. V souboji o třetí místo byly šťastnější Polky Wiatrová s Wardakovou, které vyhrály nad Řeháčkovou s Dostálovou.

vitezove-muzi-nahled V mužské části soutěže si třetí místo vybojovali plážoví matadoři Kubala s Léblem a ve finále se proti sobě postavili Robert Kufa s Janem Hadravou proti Davidu Kufovi s Davidem Lencem. Ti nakonec vyhráli první set 21 :19, stejně jako v prvním raním zápase, kdy proti sobě tyto dvojice nastoupili již v boji o semifinále. Ve druhém setu ale měli Robert s Honzou od stavu 11:10 stále o několik bodů navrch a vyhráli ho 21:16. Rozhodující set byl vyrovnaný až do stavu 7:7, kdy Davidové Kufa a Lenc odskočili o dva body a tento náskok ještě v závěru navýšili a zvítězili také díky třem nekompromisním blokům Davida Kufy 15:10. Ráno byl úspěšnější mladší z bratrů Robert, večer si to ale vyměnili a tím se potvrdilo, že málokdy porazíš stejného soupeře na jednom turnaji dvakrát.